Schliessen
13. března 2023

Po poušti s chladicím boxem

Členové týmu Universal Transport v Egyptě měli v září plné ruce práce s přepravou chladicího boxu. Kryogenní technologické zařízení, které vážilo přibližně 110 tun, bylo vyzvednuto v přístavu v Alexandrii. Poté bylo naloženo pomocí těžkého jeřábu z lodi na speciální přívěs a po silnici přepraveno do cíle v egyptském hlavním městě Káhiře. Trasa byla dlouhá přibližně 220 kilometrů.

Zatímco šířka a výška technologické věže (každá cca 3,50 m) nepředstavovaly pro specialisty na velké a těžké náklady ze společnosti Universal Transport žádný problém, chladicí box museli kvůli jeho výšce cca 40 m přepravovat naležato. Manévrování se soupravou o délce přes 60 metrů a celkové hmotnosti téměř 230 tun znamenalo překonat frekventované silnice, zatáčky a úzká místa.

Na přípravě projektu se podílel projektový manažer Martin Ludvík z Paderbornu, který se vydal do země faraonů, aby doprovázel transport. Řekl nám o tom: „Milimetrové operace byly nutné zejména v oblasti přístavu a při dodávce do továrny. Zde se postupovalo pouze šnečím tempem, přičemž nákladní vůz doprovázelo pěšky několik lidí zprava i zleva.“

Díky sehranému a zkušenému týmu dorazil transport i s cenným nákladem po 1,5 dni v pořádku do Káhiry. Chladicí boxy se používají v různých provozech pro úpravu kryogenních kapalin a plynů, např. v zařízeních na separaci vzduchu, v zařízeních na separaci a zkapalňování plynu a v chemických a petrochemických továrnách.

<< Zpět k přehledu