Schliessen
23. listopadu 2022

Po vodě do Belgie a Anglie

Bez časového omezení, avšak spolehlivě, bezpečně a šetrně k životnímu prostředí se začátkem září vydaly na cestu do Belgie a Anglie dva komponenty zařízení pro ocelárny. Přepravu plánovala, organizovala a zajišťovala pobočka Universal Transport Praha.

První etapa cesty vedla kamionem z výrobního závodu na Slovensku do přístavu v Bratislavě. Tam byly komponenty o hmotnosti 25 a 36 tun naloženy na loď a přepraveny po ose Rýn-Mohan-Dunaj směrem k Severnímu moři. Dodávka příjemci v Belgii se uskutečnila lodí přímo do továrního areálu s přístupem k vodě.

Pro přepravu nákladu do Anglie byly využity další způsoby dopravy. V Rotterdamu zajistil přeložení komponentů z vnitrozemské na zaoceánskou loď tým společnosti Züst & Bachmeier. Na závěr přepravy byly v Anglii komponenty naloženy na nákladní automobil s pojízdným jeřábem a doručeny příjemci. Zboží bylo na cestě už asi měsíc.

Burkhard Jung, jednatel společnosti Universal Transport Praha: „Lodě sice nepatří mezi nejrychlejší dopravní prostředky, ale pro přepravu velkých a těžkých nákladů jsou jako stvořené. Zvolená trasa nám navíc umožnila přepravit dvě zásilky na velkou část vzdálenosti pouze jednou lodí. Takzvaná sběrná přeprava ve velikosti XXL.“

<< Zpět k přehledu